VIDEO Meci nebun în Bundesliga: au avut penalty de 3-0 în '90+1, l-au ratat, apoi adversarii au început să înscrie!

FC Kaiserslautern 2. Bundesliga Dirk Schuster FC Heidenheim Germania
Data publicarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 11:42
Data actualizarii: Duminica 02 Aprilie 2023, 11:43

FC Kaiserslautern și FC Heidenheim au încheiat la egalitate, scor 2-2, în ultima etapă din 2. Bundesliga.

FC Kaiserslautern a fost la un pas de un eșec devastator sâmbătă, pe teren propriu, în fața lui FC Heidenheim, în ultima etapă din 2. Bundesliga, divizia secundă din Germania.

Oaspeții au avut 2-0 după golurile lui Kleindienst (53) și Pick (75), iar în primul minut al prelungirilor același Kleindienst a ratat o lovitură de la 11 metri.

Kaiserslautern a revenit cu Heidenheim după goluri marcate în minutele 90+3 și 90+5

În loc de 3-0 s-a terminat însă 2-2, după ce gazdele antrenate de Dirk Schuster au revenit senzațional.

De Preville (90+3) și Hercher (90+5) au marcat pentru un 2-2 la care nu se mai aștepta nimeni, iar momentan Kaiserslautern se menține în prima jumătate a clasamentului, pe locul 7.

Heidenheim se află pe locul 2, poziție de promovare directă în Bundesliga.