Maxim a revenit cu pasa de gol, dar echipa sa a fost spulberata! Hoffenheim 4-1 Stuttgart, romanul a ajuns la 9 assisturi in acest sezon

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Germania
Data publicarii: Sambata 15 Februarie 2014, 19:49
Data actualizarii: Sambata 15 Februarie 2014, 19:51

►Weekend FAntastic LIVE la Sport.ro:sambata 14:45 Sunderland - Southampton, sambata 19:45 Twente – Vitesse si duminica 18:00 Arsenal – Liverpool!

Alexandru Maxim a reusit astazi sa prinda cateva minute in tricoul svabilor de la Stuttgart, dupa o perioada mai putin fasta pentru el, perioada in care antrenorul Thomas Schneider nu i-a dat prea multe sanse.

Romanul, care a avut un inceput de sezon foarte bun pentru Vfb Stuttgart, a revenit in echipa in meciul cu Hoffenheim, insa nu a putut opri dezastrul de pe teren, formatia sa primind 4 goluri.

Stuttgart a pierdut, ca si in etapa trecuta, cu scorul de 1-4, Sven Schipplock, cu o dubla, Voland si Firmino reusind sa inscrie pentru Hoffenheim.

Vfb a fost condusa cu 3-0, golul de onoare venind din partea lui Rudiger. Hoffe a mai inscris o data in minutul 90, brazilianul Firmino transformand un penalty provocat de Leitner.

Formatia lui Maxim a ajuns la a 12-a infrangere din acest sezon si se claseaza pe locul 14 al Bundesligii.

Alte rezultate din Bundesliga:
Bayern 4-0 Freiburg (Dante '19, Shaqiri '34, '42, Pizarro '88)
Borussia Dortmund 4-0 Eintracht Frankfurt (Aubameyang '10, '20, Lewandowski '47 (penalty), Jojic '68)
Eintracht Braunschweig 4-2 Hamburg (Kumbela '51, '61, '85, Hochscheidt '90+3 / Lasogga '23, Ilicevic '76)
Werder Bremen 1-1 Borussia Monchengladbach (Obraniak '88 / Rafael '6)