VIDEO Dezastru pentru Bayern Munchen, în meciul de debut pentru Harry Kane. A fost distrusă de RB Leipzig, în Supercupă

Harry Kane Bayern Munchen RB Leipzig Supercupa Germaniei Germania
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 00:11
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 00:20

Bayern Munchen și RB Leipzig s-au confruntat în Supercupa Germaniei, primul meci oficial al celor două formații.

Partida s-a desfășurat pe Allianz Arena și a avut o semnificație aparte pentru campioana din Bundesliga, fiind meciul la care a debutat și Harry Kane, transferat după o serie de negocieri dure cu Tottenham.

Bayern Munchen, distrusă de RB Leipzig

RB Leipzig a învins-o pe Bayern Munchen, scor 3-0, cucerind trofeul. Dani Olmo a înscris toate golurile câștigătoarei meciului.

Dani Olmo a deschis scorul în minutul 3, iar acelaşi jucător a stabilit scorul pauzei, marcând pentru 2-0 în minutul 44.

Thomas Tuchel a efectuat trei schimbări la pauză şi l-a trimis în teren pe Harry Kane, aflat la debut pentru noua sa echipă, în minutul 63.

În minutul 68, Dani Olmo a reuşit tripla, ducând scorul la un neverosimil 3-0 pentru RB Leipzig, care câştigă în premieră Supercupa Germaniei, al treilea trofeu din palmaresul clubului.