VIDEO Ce a făcut Bayern Munchen în Cupă contra unei echipe din liga a treia

Bayern Munchen Eric Maxim Choupo-Moting Mathys Tel Preussen Munster Thomas Tuchel Germania
Data publicarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 11:51
Data actualizarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 12:03

Antrenorul Thomas Tuchel a menajat mai mulți titulari pentru întâlnirea din Cupa Germaniei cu Preussen Munster.

Bayern Munchen a dispus cu 4-0 de formaţia de liga a treia Preussen Munster, marţi, în deplasare, într-un meci restant din primul tur al Cupei Germaniei la fotbal.

Camerunezul Eric Maxim Choupo-Moting a deschis scorul (9), iar până la pauză au mai înscris Konrad Laimer (40) şi Frans Kraetzig (45+5). Tabela a fost închisă de tânărul atacant francez Mathys Tel (86). VIDEO AICI

Bayern Munchen, fără Leroy Sane, Thomas Muller sau Matthis de Ligt

Antrenorul Thomas Tuchel a menajat mai mulţi titulari, precum Leroy Sane (a jucat doar câteva minute), Thomas Muller, Dayot Upamecano, Matthis de Ligt sau Sven Ulreich, scrie Agerpres.

Tabloul primului tur din DFB Pokal va fi completat miercuri, când se va juca meciul SV Wehen Wiesbaden - RB Leipzig.