FOTO ȘI VIDEO Bayern, frate! Puștiul de 18 ani intrat pe teren în minutul 81 i-a adus victoria lui Bayern Munchen

Mathys Tel Bayer Leverkusen Bayern Munchen Borussia Monchengladbach Leroy Sane Germania
Data publicarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 09:30
Data actualizarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 09:34

Bavarezii s-au impus abia pe final în deplasarea de la Borussia Monchengladbach.

Bayern Munchen a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, gruparea Borussia Monchengladbach, într-un meci din etapa a treia din Bundesliga.

Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Ko Itakura în minutul 30.

Oaspeţii au replicat  în repriza secundă, când au egalat, în minutul 48, printr-o reuşită a lui Leroy Sane.

Leroy Sane și Mathys Tel, marcatorii lui Bayern Munchen

Bavarezii au înscris golul victoriei în minutul 87, printr-un jucător, Mathys Tel (18 ani), care intrase pe teren în minutul 81.

Cu această victorie, Bayern adună trei victorii din trei meciuri şi, cu 9 puncte, se află pe poziţia a doua în clasament, la egalitate de puncte cu liderul Bayer Leverkusen.