Sergio Ramos, în pericol la PSG? Avertismentul transmis de Mauricio Pochettino pentru fundașul iberic

Sergio Ramos Mauricio Pochettino PSG Franta
Data publicarii: Luni 10 Ianuarie 2022, 09:39
Data actualizarii: Luni 10 Ianuarie 2022, 09:43

PSG a făcut un nou pas greșit în campionat, după egalul obținut în deplasare, scor 1-1, cu Olympique Lyon.

Într-un interviu acordat pentru Amazon Prime Video, Mauricio Pochettino a explicat care a fost motivul pentru care Sergio Ramos nu a evoluat în partida din Ligue 1.

De când a ajuns la Paris, fotbalistul iberic nu a jucat decât în două meciuri, din cauza problemelor medicale, iar pentru pozițiile de fundaș central este o competiție acerbă.

"Am jucat cu patru fundași, este o competiție mare pentru toți. Sper ca va evolua în partidele următoare. Decizia a fost de a juca cu Marquinhos și Kimpembe", a declarat tehnicianul argentinian.

Eliminat în partida cu Lorient

Introdus la pauză, în locul lui Nuno Mendes, Sergio Ramos nu a încheiat pe teren partida. Fundașul a văzut două cartonașe galbene în decurs de doar cinci minute, iar în minutul 86 a părăsit terenul pentru o obstrucție.

Sergio Ramos a fost eliminat de 20 ori în meciurile de campionat (La Liga și Ligue 1), din sezonul 2003/2004, când și-a început cariera, deținând astfel recordul la acest capitol în primele cinci campionate din Europa, scrie Opta.