Laszlo Boloni, aproape de o victorie pe terenul lui Olympique Lyon! Metz rămâne în zona roșie

Laszlo Boloni Metz Olympique Lyon Franta
Data publicarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 17:03
Data actualizarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 17:04

Metz, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a remizat duminică pe terenul lui Olympique Lyon, scor 1-1, în etapa a 11-a a campionatului de fotbal al Franţei.

Metz, echipa lui Laszlo Boloni, remiză contra lui Olympique Lyon

Golurile au venit târziu. Metz a înscris prima, prin Ablie Jallow, în minutul 77. Gazdele au egalat după şapte minute graţie lui Skelly Alvero. Metz a adunat 10 puncte şi este provizoriu pe locul 16, care duce la baraj. Echipa lui Boloni are doar două victorii în acest campionat, ambele obţinute în deplasare.

Lyon, cu un meci mai puţin disputat, fără nicio victorie în actualul sezon, are 4 puncte şi rămâne pe locul 18, ultimul. Precedentul meci al lui OL, cu Marseille, anulat din cauza unor incidente, se va juca pe 6 decembrie într-un loc care va fi stabilit ulterior.