Era 1-4 in minutul 87! Ce s-a intamplat pana la final este o adevarata minune de Paste! Cel mai nebun meci de azi:

Montpellier Lorient Franta
Data publicarii: Duminica 20 Aprilie 2014, 20:00
Data actualizarii: Duminica 20 Aprilie 2014, 20:13

►In numele lui PIRLO! Benfica – Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

In Franta a avut loc cel mai nebun meci al zilei de Paste. Lorient a reusit sa smulga un punct miraculos in meciul de pe teren propriu cu Montpellier.

In minutul 81, oaspetii conduceau cu 4-1. Apoi, Lorient a revenit intr-o mod fantastic.

Atacantul Kevin Monnet-Paquet a inscris golul de 2-4 in minutul 87, pentru ca in prelungiri camerunezul Aboubakar sa mai puncteze de doua ori.

S-a terminat 4-4, iar ambele echipe au scapat de emotiile retrogradarii. Lorient e pe 12 in clasament, iar Montpellier pe 14, cu patru etape inainte de final.