clermont Montpellier Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 08 Octombrie 2023, 18:52
Data actualizarii: Duminica 08 Octombrie 2023, 18:51

Meciul Montpellier - Clermont, contând pentru etapa a opta din Ligue 1, a fost suspendat în prelungiri, la scorul de 4-2 pentru gazde.

În prelungirile meciului, o petardă aruncată din tribune a explodat lângă portarul lui Clermont, senegalezul Mory Diaw.

Meciul Montpellier - Clermont, suspendat

Mory Diaw s-a prăbușit imediat pe gazon și a fost scos pe targă de pe gazon. Arbitrul a decis să suspende meciul, iar reluarea lui este incertă, scrie L'Equipe.

"Suporterul lui Montpellier care a aruncat petarda spre portarul lui Clermont a fost identificat imediat de polițiști și arestat", scrie RMC Sport.

"Jucătorii lui Montpellier sunt dezgustați de această situație", a adăugat sursa citată, având în vedere că gazdele conduceau cu 4-2, iar meciul a fost suspendat cu câteva minute înainte de final din cauza suporterului respectiv.

Montpellier ocupă locul 12 în Ligue 1, cu 9 puncte, în timp ce Clermont este ultima clasată, cu doar 2 puncte. Rămâne de văzut ce decizie se va lua în cazul partidei suspendate.