Echipa lui Banel a fost sub zapada! :) A nins ca in povesti in Franta, arbitrul a intrerupt meciul cu Montpellier, la 3-1 pentru Saint-Etienne!

Saint Etienne Banel Nicolita Montpellier Franta
Data publicarii: Sambata 09 Februarie 2013, 20:02
Data actualizarii: Sambata 09 Februarie 2013, 20:38

►Inter – CFR, de ce sa nu-i batem? Joi 22:00 in direct la PRO TV si Voyo.ro! Intra AICI si castiga bilete la meciurile CFR-ului si ale Stelei in Europa League!

UPDATE: S-a terminat 4-1 pentru Saint-Etienne, ultimele 25 de minute fiind intrerupte de mai multe ori pentru ca zapada sa fie inlaturata de pe teren.

UPDATE: Meciul s-a reluat dupa cele 10 minute de pauza. Mai sunt 25 de minute pana la final, iar arbitrul a primit garantii ca tusele vor fi sterse la fiecare 5-10 minute.

Saint-Etienne joaca un meci greu, acasa, cu Montpellier. 'Greu', mai ales pentru cum se prezinta vremea la meci, pentru ca ninge de ore bune in Franta.

Daca la inceput s-au trasat din nou tusele, la fel ca si pe parcursul meciului, in minutul 65, arbitrul a luat decizia sa intrerupa partida, pentru ca nu se mai putea juca.

Nicolita este rezerva deocamdata, iar scorul, in momentul in care meciul a fost oprit, era 3-1 pentru Saint-Etinenne.