Aroganta uriasa a lui Ben Arfa in fata seicului lui PSG! Ce i-a spus dupa ce Rennes i-a luat Cupa la penaltyuri formatiei pariziene. VIDEO

Data publicarii: Duminica 28 Aprilie 2019, 18:25
Data actualizarii: Duminica 28 Aprilie 2019, 20:16

PSG a pierdut la loviturile de departajare finala Cupei Frantei, disputata impotriva lui Rennes. La final, Neymar a lovit cu pumnul un suporter aflat in tribune.

Rennes a castigat cu 6-5 la loviturile de departajare finala Cupei Frantei. Scorul dupa 120 de minute a fost 2-2! PSG a condus cu 2-0 dupa golurile marcate de Dani Alves si Neymar in minutele 13 si 21. Pe Stade de France, Rennes a egalat prin Kimpembe (autogol) si Mexer, in minutele 40 si 66.

Fost jucator la PSG, unde nu a primit sanse, Hatem Ben Arfa a marcat la loviturile de departajare. La final, el a avut un mesaj pentru seicul Nasser Al Khelifi.

Singurul fotbalist care a ratat de la 11 metri a fost Nkunku, de la PSG.

Ben Arfa: "Sa nu-ti subestimezi niciodata adversarul, pentru ca va reveni mai puternic"

La finalul partidei, Hatem Ben Arfa i-a strans mana lui Nasser Al Khelaifi si i-a adresat cateva cuvinte, insa seful lui PSG a parut ca nu e foarte incantat de moment.

"Bineinteles ca este o victorie speciala, mai ales ca a venit impotriva presedintelui Nasser! Niciodata sa nu isi mai subestimeze adversarul, pentru ca acesta va reveni intotdeauna mai puternic", a spus Ben Arfa.