„Cip-ciu”, „taxat” de o legendă stelistă după declarațiile de la finalul meciului cu Rapid: „Trăiește mai mult la interviuri!”

Alexandru Chipciu Gabi Balint U Cluj Fotbal intern Alexandru Chipciu
Data publicarii: Marti 28 Noiembrie 2023, 09:08
Data actualizarii: Marti 28 Noiembrie 2023, 09:10

Universitea Cluj s-a impus cu 2-3 pe terenul Rapidului, la finalul unui meci în care a revenit de la 2-0.

La finalul meciului, Alexandru Chipciu a glumit pe seama situației în care s-a aflat echipa în prima repriză a meciului, când era condusă cu 2-0 încă din minutul 24, susținând că „părea că o să-și ia multe”.

Gabi Balint, fostul mare jucător al Stelei, n-a gustat gluma lui Chipciu, susținând că acesta „trăiește mai mult la interviuri, decât pe teren”. Fostul stelist l-a invitat pe jucătorul lui „U” să fie mai caln după meciuri.

„El trăiește mai mult la interviuri, decât pe teren. Pe teren... Calm, s-a terminat meciul. Fii mai calm”, a spus Gabi Balint, potrivit Digisport.

Rapid - U Cluj, scor 2-3

Rapid a ratat şansa de a urca pe locul secund în Superligă, la capătul unui meci la care au luat parte în tribune 10.832 de spectatori. Vezi AICI clasamentul Superligii.

Rapid a încheiat o serie de 11 meciuri consecutive fără înfrângere, şapte victorii şi patru egaluri.

„U” este neînvinsă în deplasare în acest sezon, având patru victorii şi cinci egaluri.