„Ai o mare problemă!” Remarca lui Basarab Panduru după înfrângerea dramatică suferită de Rapid în fața lui U Cluj

Basarab Panduru Rapid U Cluj Superliga Basarab Panduru
Data publicarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 23:47
Data actualizarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 23:48

Basarab Panduru a analizat jocul Rapidului în înfrângerea cu Universitatea Cluj, scor 2-3, și a tras o concluzie îngrijorătoare cu privire la jucătorii giuleșteni.

Fostul secund al lui Laurențiu Reghecampf la Universitatea Craiova a constatat că jucătorii Rapidului nu pot duce la intensitate maximă un meci timp de 90 de minute.

„Jucătorii care au intrat în repriza a doua nu au făcut nimic. Nici nu prea aveau cum. Nici cu copilul ăla (n.r. - El Sawy), nici cu cei doi atacanţi. Dar nici el (n.r. - Bergodi) nu avea, poate, ce să facă.

Ai o problemă mare în momentul ăsta, adică tu după două săptămâni (n.r. - pauza internaţională) să nu poţi să duci 90 de minute”, a spus Panduru, la Orangesport.

Rapid - U Cluj, scor 2-3

Universitatea Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 3-2 (1-2), luni seara, în Giuleşti, în ultimul meci din etapa a 17-a a Superligii.

Rapid a ratat şansa de a urca pe locul secund în Superligă, la capătul unui meci la care au luat parte în tribune 10.832 de spectatori. Vezi AICI clasamentul Superligii.

Rapid a încheiat o serie de 11 meciuri consecutive fără înfrângere, şapte victorii şi patru egaluri.

„U” este neînvinsă în deplasare în acest sezon, având patru victorii şi cinci egaluri.