Victor Becali, sceptic cu privire la un jucător de la CFR Cluj: „Are calități, dar să-l vedem”

CFR Cluj Ermal Krasniqi Victor Becali Fotbal intern Victor Becali știe care este strategia lui Becali: "Ori te dă de pământ, ori te ridică în slăvi"
Data publicarii: Vineri 24 Februarie 2023, 16:13
Data actualizarii: Vineri 24 Februarie 2023, 16:12

Ardelenii au fost eliminați de Lazio după ce au pierdut cu 0-1 la general. Dubla manșă a fost transmisă pe Pro Arena & VOYO.

Chiar dacă CFR Cluj a făcut un meci bun în Gruia cu ocazii mari la poarta adversă, pe ardeleni i-au costat meciul din tur, atunci când echipa lui Dan Petrescu a pierdut cu 0-1 în superioritate numerică.

Victor Becali a vorbit despre Ermal Krasniqi, kosovarul adus de CFR Cluj în perioada de mercato de iarnă de la FC Ballkani pentru 200.000 euro, evidențiind că încă mai are ceva de dovedit la ardeleni.

„Asta e la noi. Asta se întâmplă la noi. Joci un meci, gata ești Pele. Joci al doilea meci ești Pele, Maradona și Messi la un loc. Nu e… Înainte, pe timpul când juca Mihai Stoichiță, se ajungea greu la națională. Mircea Sandu care era un atacant foarte puternic și foarte bun, nu are multe meciuri la echipa națională.

Are calități Krasniqi, dar să-l vedem. Nu poți dintr-odată. Sigur că are băiatul calități, dar să vedem continuitate. Nu după un meci, cum era la Rapid pe vremuri, dădeai printre picioare cuiva, trăiai un campionat întreg. Din punctul meu de vedere, Krasniqi este un jucător cu reale calități, dar vom vedea ce va fi”, a spus Victor Becali, potrivit Fanatik.

CFR Cluj - Lazio 0-0 (0-1)

Ardelenii nu au reușit să se impună în fața oaspeților în Gruia, chiar dacă CFR a avut câteva ocazii foarte bune la poarta lui Luis Maximiano. În consecință, trupa dirijată de Dan Petrescu a fost eliminată din Conference League.

Echipele de start!

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora - Deac, Cvek, Muhar, Krasniqi - Malele, Janga

Lazio: Luis Maximiano - Lazzari, Mario Gila, Casale, Hysaj - Luis Alberto, Vecino, Basic - Romero, Immobile, Felipe Anderson