VIDEO Văleu, muică! Atanas Trică este de neoprit în acest sezon: a înscris șase goluri în primele două etape

Atanas Trica cs universitatea craiova CSA Steaua Bucuresti Gilortul Târgu Cărbunești vointa lupac Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 10:05
Data actualizarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 10:07

Atacantul de 19 ani este fiul lui Eugen Trică și nepotul lui Ilie Balaci.

Revenit în această vară la CS Universitatea Craiova după un sezon petrecut la CSA Steaua București, Atanas Trică marchează pe bandă rulantă în acest debut de campionat, momentan doar la echipa a doua a oltenilor însă.

Atacantul în vârstă de 19 ani a bifat câte un hat-trick în primele două etape din Liga 3, în 5-1 în deplasare cu Voința Lupac din prima rundă și 7-1 acasă cu Gilortul Târgu Cărbunești, partidă disputată vineri seara în Seria 7 a campionatului.

Cu Gilortul, Trică a înscris de trei ori în prima repriză, în minutele 21, 33 și 44.

Atanas Trică, titular în Superligă cu Dinamo, apoi trimis la Liga 3

Fiul lui Eugen Trică și nepotul marelui Ilie Balaci a fost folosit și în două meciuri la prima echipă a Craiovei în actualul sezon, el fiind chiar titular în 2-0 cu Dinamo, dar nu a reușit să înscrie încă în această ediție din Superligă.

În campionatul trecut, Atanas Trică a evoluat în 18 meciuri pentru CSA Steaua în Liga 2 (de 5 ori titular) și a marcat 3 goluri.