Rapid Delia Neacsu fotbal feminin Nicoleta Barbos Speranta Popescu Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 24 Septembrie 2022, 14:01
Data actualizarii: Sambata 24 Septembrie 2022, 14:13

Formația giuleșteană, nou-înființată, este înscrisă în Liga 3 și este antrenată de Speranța Popescu.

Echipa de fete a Rapidului, nou-înființată și înscrisă în Liga 3, a debutat în campionat cu o victorie la un scor halucinant, 23-0 cu Dunărea Giurgiu!

”Fetele noastre, pregătite de Popescu Speranța, au început în forță noul sezon al Ligii a 3-a, câștigând partida cu Dunărea Giurgiu, scor 23-0.

Delia Neacșu - Nicoleta Barboș 8-7 la goluri

Golurile au fost reușite de Nicoleta Barboș (2’, 11’, 14’, 21’, 28’, 34’ și 40’), Mihaela Neacșu (5’), Alexia Cîrjan (7’), Delia Neacșu (16’, 18’, 23’, 29’, 55’, 69’, 78’ și 80’), Denisa Ciobanu (25’ și 64’), Cătălina Badea (27’ și 54’) și Mara Olaru (58’ și 70’).

Pentru echipa noastră feminină urmează partida cu CS Mioveni, duminica viitoare, pe teren propriu”, au scris giuleștenii pe pagina oficială a clubului.

Dacă Delia Neacșu a înscris nu mai puțin 8 goluri, Nicoleta Barboș a marcat și ea 7, însă toate în prima repriză!