Portar în tur, atacant golgheter în retur! Goalkeeper-ul a înscris 4 goluri în 18 minute în ultima etapă

Doru Opris AS Cosniciu liga 4 salaj Sportul Sălăjean Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 24 Martie 2023, 13:18
Data actualizarii: Vineri 24 Martie 2023, 13:36

Doru Opriș a trecut din poarta în atacul echipei AS Cosniciu din Liga 4 a județului Sălaj.

Sportul Sălăjean scrie că Doru Opriș, care în turul de campionat a fost portarul echipei AS Cosniciu din Liga 4, a trecut în acest retur în atacul echipei, postură din care a înscris de 5 ori în ultimele două etape de campionat.

”După ce a marcat în poarta “fruntaşei” Ardealul Crişeni în etapa trecută, Doru Opriş a fost de neoprit în meciul cu Sportul Şimleu II (ex-Venus Giurtelec, scor 6-3). Jucătorul a reuşit să înscrie nu mai puţin de 4 goluri în doar 18 minute.

Două dintre cele patru goluri marcate de fostul portar, ”unul mai frumos ca altul”

Dacă două goluri au fost mai simple, venite din pasele colegilor, celelalte două au fost unul mai frumos ca altul.

După o centrare, Opriş a reluat cu capul la vinclu, pentru ca următorul gol să îl înscrie după ce a reuşit să dribleze mai mulţi jucători, inclusiv portarul”, precizează sursa citată.

Info și foto: Sportul Sălăjean