Nepotul lui Pițurcă a plecat în plină glorie: a părăsit-o pe Filiași după calificarea în sferturile Cupei. Cu ce echipă a semnat
![Nepotul lui Pițurcă a plecat în plină glorie: a părăsit-o pe Filiași după calificarea în sferturile Cupei. Cu ce echipă a semnat Mario Gaman ACSO Filiasi Cupa Romaniei Pandurii Targu Jiu Victor Piturca](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/10/28/image_galleries/736224/nepotul-lui-piturca-a-plecat-in-plina-glorie-a-parasit-o-pe-filiasi-dupa-calificarea-in-sferturile-cupei_1_size6.jpg)
El va antrena tot în liga a treia.
Mario Găman, antrenorul care a dus-o pe ACSO Filiași, echipă din liga a treia, în sferturile Cupei României, a plecat imediat după performanța obținută!
Imediat după victoria la loviturile de departajare cu FC Hermannstadt din Cupă, tânărul tehnician a semnat cu o colegă de eșalon, Pandurii Tîrgu Jiu. La Filiași, noul principal va fi vicepreședintele clubului, Alin Pîrvuică.
A fost fotbalist la Pandurii
”Conducerea clubului Pandurii Târgu Jiu anunţă că a ajuns la un acord cu antrenorul Mario Găman pentru a semna un contract cu clubul. Mario Găman va pregăti Pandurii Târgu Jiu în calitate de antrenor principal, având ca obiectiv pentru acest sezon promovarea în Liga a doua”, a anunțat clubul gorjean.
Găman a evoluat ca fotbalist la Pandurii și este nepotul lui Victor Pițurcă, mama sa și soția lui ”Piți” fiind surori.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News