VIDEO Frumusețea Cupei României! „Spectatori de lux” la meciul dintre Filiași și Hermannstadt :)

Data publicarii: Marti 26 Octombrie 2021, 17:09
Data actualizarii: Marti 26 Octombrie 2021, 18:50

Filiași și Hermannstadt s-au întâlnit în optimile Cupei României, unde gazdele s-au impus cu 2-2 (4-3 d.l.d.d).

Filiași și Hermannstadt s-au întâlnit în optimile Cupei României. După ce au eliminat-o pe UTA Arad în șaisprezecimile competiției, 1-0, oltenii aveau să primeasca vizita celor de la Hermannstadt. În timp ce sibienii au trecut de CA Oradea, cu același scor, 1-0.

Înainte de startul meciului, pe lângă spectatorii din afara stadionului care așteptau să înceapă partidă, jucătorii celor de la Filiași au fost susținuți și de câteva gâște, care atrase de muzică, au înconjurat arena.

Se pare că gâștele le-au purtat noroc jucătorilor de la Filiași, care s-au calificat dramatic în sferturile Cuperi României, grație loviturilor de departajare, 4-3, după ce scorul a fost 2-2 după 120 de minute.

Cu toate că a ajuns în ultimele opt echipe din Cupa României, Filiași ocupă a opta poziție în Liga 3, cu doar 10 puncte acumulate după 9 etape.