FOTO Rezultatele din meciurile de baraj pentru Liga 3! Dinamo 3, lângă echipe cu nume de păsări și oameni: Pescărușul, Șoimii, Vulturii, Vulturul, Iris Titulescu, Silvicultorul Maieru

CS FC Dinamo CSL Ștefănești Iris Titulescu Pescarusul Sarichioi Silvicultorul Maieru Fotbal intern
SPORT.RO
Data publicarii: Luni 17 Iunie 2024, 08:34
Data actualizarii: Luni 17 Iunie 2024, 08:34

Campioanele de la ”județ” dispută un baraj în dublă manșă pentru promovare.

UPDATE Rezultatele meciurilor tur din barajul pentru promovarea în Liga 3:

Regiunea 1

Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani) – ACS USV Iași (Iași) 1-2

Şoimii Gura Humorului (Suceava) – Sporting Club Comstar Vaslui (Vaslui) 5-0

ACSM Ceahlaul Piatra Neamț 2 (Neamț) – Sportul Onești (Bacău) 3-0

Regiunea 2

CS Diosig Bihardioszeg (Bihor) – CS Academica Recea (Maramureș) 5-0

CS Silvicultorul Maieru (Bistrița-Năsăud) – Oașul Negrești Oaș (Satu Mare) 1-4

Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) – CS Barcău Nușfalău (Sălaj) 8-2

Regiunea 3

ACSM Codlea (Brașov) – CIL Blaj (Alba) 1-2

ACS Păltiniș Rășinari (Sibiu) – CS Gheorgheni (Harghita) 1-1

CS Iernut (Mureș) – CSAS Prima Brăduț (Covasna) 4-0

Regiunea 4

Viitorul Severin (Mehedinți) – Vulturii Fărcășești (Gorj) 1-5

Magica Balta Caransebeș (Caraș-Severin) – CS Timișul Șag (Timiș) 1-5

Viitorul Arad (Arad) – Minerul Lupeni (Hunedoara) 0-0

Regiunea 5

Iris Titulescu (Olt) – Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea) 1-1

ACS Speed Academy Pitești (Argeș) – CSL Nanov (Teleorman) 5-0

ACS Urban Titu (Dâmbovița) – Metropolitan Ișalnița (Dolj) 3-0

Regiunea 6

CSL Ștefăneștii de Jos (Ilfov) – ACS FC Dinamo București (București) 2-2

Venus Independența (Călărași) – CSM Fetești (Ialomița) 0-4

FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu) – CSO Băicoi (Prahova) 3-3

Regiunea 7

CSM Adjud (Vrancea) – Voința Lanurile (Buzău) 2-1

Viitorul Cireșu (Brăila) – Pescăruşul Sarichioi (Tulcea) 4-0

Voința Cudalbi (Galați) – CS Medgidia (Constanța) 1-2

* Meciurile retur se joacă pe 23 iunie, de la ora 17:30

Știrea inițială

Cele 42 de campioane din Liga 4 (cel puțin în teorie) vor juca barajul de promovare în Liga 3, la sfârșitul căruia cele 21 de câștigătoare ar trebui să acceadă în eșalonul superior, deși realitatea din ultimele sezoane a arătat că multe dintre cele care au reușit promovarea de la ”județ” nu s-au mai înscris în campionatul național.

Meciurile din barajul pentru promovare în Liga 3 se joacă pe 16 iunie (turul, ora 18:00) și pe 23 iunie (returul, ora 17:30).

Printre pretendente se numără și CS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea și Dănuț Lupu, care a câștigat lejer play-off-ul din București și se va duela cu campioana Ilfovului, CSL Ștefănești.

CS FC Dinamo este a treia echipă cu acest nume din fotbalul românesc, după FC Dinamo din Superligă și CS Dinamo, cea care s-a luptat în aceste zile pentru promovarea în Liga 2 (0-2 sâmbătă în finala barajului cu CSM Focșani).

Cine cu cine joacă în barajul de promovare în Liga 3

Regiunea 1

Pro Sport Vârfu Câmpului (Botoșani) – ACS USV Iași (Iași)

Şoimii Gura Humorului (Suceava) – Sporting Club Comstar Vaslui (Vaslui)

ACSM Ceahlăul II Piatra Neamț (Neamț) – Sportul Onești (Bacău)

Regiunea 2

CS Diosig Bihardioszeg (Bihor) – CS Academica Recea (Maramureș)

CS Silvicultorul Maieru (Bistrița-Năsăud) – Oașul Negrești Oaș (Satu Mare)

Vulturul Mintiu Gherlii (Cluj) – CS Barcău Nușfalău (Sălaj)

Regiunea 3

ACSM Codlea (Brașov) – CIL Blaj (Alba)

ACS Păltiniș Rășinari (Sibiu) – CS Gheorgheni (Harghita)

CS Iernut (Mureș) – CSAS Prima Brăduț (Covasna)

Regiunea 4

Viitorul Severin (Mehedinți) – Vulturii Fărcășești (Gorj)

Magica Balta Caransebeș (Caraș-Severin) – CS Timișul Șag (Timiș)

Viitorul Arad (Arad) – Minerul Lupeni (Hunedoara)

Regiunea 5

Iris Titulescu (Olt) – Sparta Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)

ACS Speed Academy Pitești (Argeș) – CSL Nanov (Teleorman)

ACS Urban Titu (Dâmbovița) – Metropolitan Ișalnița (Dolj)

Regiunea 6

CSL Ștefănești (Ilfov) – ACS FC Dinamo București (București)

Venus Independența (Călărași) – CSM Fetești (Ialomița)

FC Bolintin Malu Spart (Giurgiu) – CSO Băicoi (Prahova)

Regiunea 7

CSM Adjud (Vrancea) – Voința Lanurile (Buzău)

Viitorul Cireșu (Brăila) – Pescăruşul Sarichioi (Tulcea)

Voința Cudalbi (Galați) – CS Medgidia (Constanța)

Foto: CS FC Dinamo (AMFB)

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!