FOTO ȘI VIDEO CS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea și Dănuț Lupu, este campioana Bucureștiului! 135 de goluri pentru promovarea în Liga 3
![CS FC Dinamo, echipa lui Nicolae Badea și Dănuț Lupu, este campioana Bucureștiului! 135 de goluri pentru promovarea în Liga 3 CS FC Dinamo CS Progresul 2005 Bucuresti Danut Lupu liga 4 bucuresti Nicolae Badea](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/06/02/image_galleries/816139/cs-fc-dinamo-echipa-lui-nicolae-badea-si-danut-lupu-este-campioana-bucurestiului-135-de-goluri-pentru_7_1_size6.jpg)
Câștigătoarea campionatului Capitalei va evolua în barajul pentru accederea în Liga 3.
CS FC Dinamo a câștigat ediția curentă a Ligii a 4-a București ca urmare a unui play-off perfect, în care a câștigat toate jocurile disputate: 3-1 cu CSU Știința, 8-1 cu Daco-Getica și, sâmbătă seara, 5-2 cu CS Progresul 2005, echipa care a terminat pe primul loc în sezonul regular, informează AMFB.
Astfel, cu 135 de goluri marcare în întreg campionatul, echipa lui Nicolae Badea și Dănuț Lupu a devenit campioana Capitalei și va evolua în barajul pentru promovarea în Liga 3.
Pe locurile următoare, în ordine, s-au clasat CS Progresul 2005, CSU Știința și Daco-Getica.
De remarcat că CS FC Dinamo a înscris nu mai puțin de 119 goluri în cele 26 de etape ”regulare”, însă a terminat abia pe locul 3, deși a bifat de-a lungul sezonului un 16-1 în deplasare și trei victorii cu 9-0!
Foto: AMFB, CS Progresul 2005 București
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News