"M-a decepționat!" Gabi Balint e convins: Bergodi va fi demis după înfrângerea cu Sepsi

Gabi Balint Cristiano Bergodi Rapid Fotbal intern Gabi Balint
Data publicarii: Luni 15 Aprilie 2024, 22:49
Data actualizarii: Luni 15 Aprilie 2024, 22:58

Rapid s-a chinuit pe teren propriu în fața lui Sepsi OSK și a capitulat în cele din urmă cu 0-1 în fața clubului din Sfântu Gheorghe, în minutele de prelungire.

Din articol

La finalul meciului, fostul mare internațional Gabi Balint a susținut că Rapid a arătat ca o echipă debusolată și s-a declarat convins că Dan Șucu îl va demite pe Bergodi după acest meci.

"M-a decepționat finalul de meci. Rapidul s-a oprit. Parcă nu a mai vrut să joace. N-au încercat să facă nimic. Au stat... priveau...

Sepsi în schimb a avut golul anulat, apoi iar ocazie... simțeai că vine golul. Plutea golul în aer.

Asta n-am înțeles la Rapid. De ce s-au oprit? De ce n-au mai jucat? Că poate reușeau să facă ei ceva pe final.

Oricum, Rapidul, cum am văzut-o astăzi, parcă a fost o echipă care s-a reunit astăzi cu toți jucători. N-a existat o relație de joc între atacanți. De câte ori au ajuns în careu, nu au știut ce să facă acolo. Parcă erau inamici. Nu-și pasau mingea... slab. O echipă debusolată.

Clar se vor lua măsuri. Da (n.r. - va fi demis Bergodi)! Clar vor fi luate măsuri după acest meci", a spus Gabi Balint la Digisport.

Rapid - Sepsi, 0-1

Singurul gol al partidei a fost marcat de Gabriel Debeljuh în minutele de prelungire ale partidei: 90+5'.

Suporterii Rapidului au cerut în finalul meciului demisia antrenorului Cristiano Bergodi.

Sepsi OSK a obţinut prima sa victorie în play-off, după un eşec şi două egaluri. Rapid a pierdut toate cele patru partide jucate în play-off.

Ambele meciuri directe din sezonul regulat s-au încheiat cu acelaşi scor, 0-0.