Hakim Abdallah, discurs sincer după victoria cu Oțelul! Cine l-a ajutat să atingă cea mai bună formă

Hakim Abdallah Dinamo Otelul Galati Fotbal intern Hakim Abdallah - Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 22:23
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 22:31

Dinamo s-a impus cu scorul de 3-1 în fața Oțelului Galați, în etapa cu numărul 26 din Superliga.

La finalul partidei, Hakim Abdallah, care a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Dinamo, a susținut că victoria a fost una colectivă, în ciuda faptului că el s-a remarcat printr-un joc foarte bun.

Întrebat despre forma foarte bună pe care o traversează, Abdallah a ținut să puncteze faptul că meritul este al colegilor și al conducerii care i-au acordat încredere, deși primele sale evoluții în tricoul lui Dinamo n-au fost încurajatoare.

„Am luptat împreună. Este o victorie obținută de echipă. Știam că o să fie un meci greu, diferit de cel de la Constanța. Am făcut foarte mult efort pentru a fi pregătiți de acest meci.

Nu este o surpriză. (n.r. - creșterea de formă) Cred că a venit în urma sprijinului constant pe care l-am primit de la colegi și de la conducători. Toată echipa m-a ajutat să-mi ating cea mai bună formă. Suntem  o echipă și ne bucurăm de fiecare gol marcat.

Cred în echipă și în mine și vedem ce se va întâmpla, dar vreau să luăm meci după meci”, a spus Hakim Abdallah la finalul meciului cu Oțelul Galați.

Dinamo - Oțelul Galați, scor 3-1

Dinamo a început foarte bine meciul, deschizând scorul în minutul trei, prin Dennis Politic. Bucuria „câinilor” a fost stricată de Alexandru Pop, care a marcat de la punctul cu var. În minutul 34, Gnahore a marcat din pasa lui Abdallah și a readus-o pe Dinamo în avantaj. Scorul final a fost stabilit de Abdallah, care a marcat din lovitură de la 11 metri.

”Câinii” au juns la 22 de puncte, au urmat pe penultimul loc și se pregătesc pentru următorul meci, pe care-l vor juca în deplasare, cu CFR Cluj. Apoi vor urma meciul de pe teren propriu cu Hermannstadt, deplasarea de pe terenul lui Poli Iași și ultimul meci, cu UTA, de ”acasă”.