VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali încă mai are speranțe: „Matematic, se poate!” Ce a transmis patronul FCSB

Data publicarii: Vineri 21 Octombrie 2022, 17:35
Data actualizarii: Vineri 21 Octombrie 2022, 17:34

Gigi Becali a avut o intervenție în exclusivitate pentru PRO ARENA, în cadrul emisiunii Ora Exactă în Sport.

FCSB nu a avut cel mai bun start în grupele Conference League și pare că s-a menținut sub nivel, mai ales după rușinea trăită cu Silkeborg. Roș-albaștrii au pierdut 0-10 cu danezii, 1-3 cu West Ham și au remizat cu Anderlecht la București, scor 0-0.

Cu un singur punct în patru meciuri jucate, Gigi Becali încă speră la calificarea FCSB-ului în primăvara europeană. Elevii lui Nicolae Dică o vor întâlni pe Anderlecht joi, 27 octombrie, de la ora 19:45, în direct pe Pro Arena și VOYO, și pe West Ham joi, 3 noiembrie, de la ora 22:00, în ultimele două partide din competiție.

Gigi Becali: „Cât timp matematic este posibil, eu cred în calificare!”

„Eu vreau să câștigăm, eu mai cred în calificare. Cât sunt matematice calculele, eu cred în ele, vreau să batem Anderlecht, West Ham și să ne calificăm. Cât timp matematic se poate eu cred, vreau să câștigăm meciul.

E vorba și de 500.000 de euro, e o avere, că mă distrez eu așa cu 500.000, dar totuși. De asta nu am pierdut niciodată, deși pentru mine nu sunt mulți 500.000, 100.000 de euro sunt totuși o avere”, a spus Gigi Becali.

UTA Arad - FCSB 2-2. Meci cu patru eliminări și gol la ultima fază

UTA Arad a deschis scorul în minutul șapte al meciului prin tânărul Rareș Pop. FCSB a restabilit egalitatea în finalul primei părți din penalty, prin Radunovic, și a preluat conducerea în primele minute ale reprizei secunde după execuția superbă a lui Rădăslăvescu.

FCSB a încheiat meciul în opt oameni, după ce Bouhenna, Radunovic și Octavian Popescu au fost eliminați. La ultima fază a meciului, Postolachi l-a învins pe Vlad cu un șut din interiorul careului și a stabilit scorul final, 2-2.