VIDEO EXCLUSIV Becali râde, cântă și dansează! "El va fi din ce în ce mai bun!"

Data publicarii: Marti 15 Martie 2022, 12:18
Data actualizarii: Marti 15 Martie 2022, 14:04

FCSB s-a impus cu 2-0 în fața echipei Farul, luni, într-un meci din prima etapă a Ligii 1.

Elevii lui Toni Petrea sunt la șapte puncte distanță de liderul CFR Cluj, iar Gigi Becali n-a predat armele. Omul de afaceri mai crede că poate lua titlul, o performanță neatinsă de șapte ani!

Într-o intervenție la Ora Exactă în Sport, Gigi Becali și-a exprimat satisfacția pentru prestația roș-albaștrilor de pe Arena Națională, în contextul în care vicecampioana a întâlnit o echipă cu mulți fotbaliști tehnici, condusă de Gică Hagi.

Gigi Becali vede un număr 9 de succes

Becali l-a lăudat pe Ivan Mamut, atacantul croat luat de la Universitatea Craiova. "Mamut va fi din ce în ce mai bun! Mi-a plăcut de el!", a declarat Gigi Becali, marți dimineața, la Ora Exactă în Sport de la Pro X.

Toni Petrea a explicat în conferința de presă de după meci că a discutat cu fotbalistul croat și a ajuns la concluzia că atacantul central, revenit după o accidentare, poate evolua doar 45 de minute pentru a nu risca.

În vârstă de 24 de ani, Ivan Mamut e atacant central și e înalt de 1,92 m. Ieri, pe Arena Națională, croatul cotat la 150.000 de euro a fost titular, însă la pauză a fost schimbat de antrenorul Toni Petrea.

Mamut a jucat ultimul meci la FCSB pe 29 august 2021, în eșecul cu cu CFR, scor 1-4. Ivan Mamut nu a înscris pentru FCSB în șase partide jucate.

Vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de francezul Malcom Edjouma (66), fost jucător la FC Viitorul (actuala Farul), şi Octavian Popescu (85). FCSB a avut şi o bară, prin Florinel Coman (49). Farul trebuia să primească penalty în min. 51, la scorul de 0-0, la o fază în care portarul Ştefan Târnoveanu l-a busculat în careu pe Robert Moldoveanu.