Atacantul de la FCSB pedepsit de Gigi Becali a renăscut! Are 5 goluri în ultimele 4 partide

andrei burlacu FCSB FCSB 2 Gigi Becali Liga 3 Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 24 Aprilie 2022, 14:50
Data actualizarii: Duminica 24 Aprilie 2022, 14:57

Andrei Burlacu a bifat doar 83 de minute la prima echipă în acest sezon, dar își face treaba meci de meci la FCSB 2.

Transferat în vara lui 2021 de la CS Universitatea Craiova, fostul internațional de tineret Andrei Burlacu (25 de ani) a debutat abia în luna februarie la prima echipă a lui FCSB.

El a bifat însă doar 83 de minute în trei meciuri din Liga 1, nemaifiind pe placul patronului Gigi Becali, cel care insistase pentru aducerea jucătorului.

Abonat la banca de rezerve în cel mai bun caz, Burlacu a început să fie folosit constant la echipa secundă, unde în scurt timp și-a redobândit calitățile de golgheter.

FCSB 2 este lider în play-out-ul Ligii 3

Până acum, în cele patru etape din play-out-ul Ligii 3, atacantul a înscris de cinci ori: câte un gol în 3-1 cu FC Argeș 2, 3-2 cu Flacăra Moreni și 4-1 cu Dinamo 2, și o ”dublă” realizată în două minute în ultima rundă, 6-1 vineri cu Real Bradu.

FCSB 2 este lider în play-out, cu maximum de puncte după primele patru etape și cu un total de 36 de puncte.

”La revedere! Burlacu nu mai face parte din lot”, ordona patronul Gigi Becali după egalul 1-1 cu CS Mioveni, el revenind însă ulterior asupra deciziei.