VIDEO Meci absolut nebun în Liga 2: Chiajna a pierdut după ce conducea cu 2-1 în minutul 90+2. Fostul atacant de la FCSB, gol după un an

Concordia Chiajna andrei burlacu CSM Resita Gabi Tamas Gabi Torje Liga 2
Data publicarii: Sambata 23 Septembrie 2023, 13:13
Data actualizarii: Sambata 23 Septembrie 2023, 13:18
CSM Reșița a reușit să învingă dramatic Concordia Chiajna, scor 3-2, în runda a șaptea din Liga 2.

CSM Reșița, nou-promovată în Liga 2, a deschis scorul în minutul 14, prin Andrei Burlacu (26 de ani). Fostul atacant de la Universitatea Craiova și FCSB nu mai marcase un gol într-o partidă oficială din 28 septembrie 2022, când îmbrăca tricoul lui CS Mioveni.

CSM Reșița - Concordia Chiajna 3-2, în Liga 2

Cu jucători experimentați în teren, precum Tamaș, Achim, Pîrvulescu sau Adrian Bălan, Concordia Chiajna a reușit să întoarcă rezultatul. Echipa lui Erik Lincar a egalat mai întâi prin Romario Moise, în minutul 38, cu o execuție spectaculoasă, din foarfecă, iar Adrian Bălan a dus scorul la 2-1 în minutul 71.

Deși ilfovenii păreau să se îndrepte către victorie, CSM Reșița a oferit o replică neașteptată în prelungiri. Echipa lui Flavius Stoican a egalat în minutul 90+2, după o lovitură de cap a fostului dinamovist Alin Dudea, iar Sergiu Rimovecz a marcat pentru 3-2 în minutul 90+8, tot cu o lovitură de cap.

În urma acestui rezultat, Concordia Chiajna ocupă locul 11, cu doar 8 puncte strânse în primele 7 etape, la egalitate cu CSM Reșița.

• La Concordia Chiajna a debutat și Gabi Torje, transferat recent la formația ilfoveană.

CSM Reșița - Concordia Chiajna | Echipele de start

• CSM Reșița: I. Rus - Bărboianu, Răuță, Rimovecz, Gomboș - Dolhi, Dudea - Burlacu, Chera, Lascu - Drăghiceanu
  • Rezerve: M. Contra, Szij, Domil, Al. Negru, Fr. Cristea, C. Rus, Ardei, Fărăgău, I. Popescu
  • Antrenor: Flavius Stoican
  • Concordia Chiajna: Oncescu - Achim, Ispas, Tamaș, Pîrvulescu - Codrea, R. Lazăr - Tucaliuc, Moise, Ghimfus - Ad. Bălan
  • Rezerve: Ciontoș, Stănică, orbu, Dumbravă, Gerson, Burcea, Al. Dulca, Cocoș, Torje
  • Antrenor: Erik Lincar