Adrian Șut a dezvăluit ce au discutat fotbaliștii de la FCSB la pauza meciului cu CFR Cluj

Adrian Sut FCSB CFR Cluj FCSB Fotbal intern Denis Haruț, Adrian Șut, Mihai Udrea / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 23:11
Data actualizarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 23:33

FCSB s-a impus la limită în fața CFR-ului, scor 1-0, în deplasare, în etapa cu numărul patru din play-off-ul Superligii.

Din articol

La finalul meciului, Adrian Șut a dezvăluit discuția pe care a avut-o cu colegii săi la pauza meciului din Gruia.

"Ne-am respectat, am venit să câștigăm și ne-am impus exact cum trebuia, ca o echipă mare, 1-0, frumos. A fost un meci bun al nostru, am stat foarte bine tactic, nu au avut prea multe situații. Suntem foarte fericiți, mai avem puțin până la final, să ne îndeplinim obiectivul.

Atitudinea noastră a făcut diferența. Am spus la pauză că vom da cu toții tot ce putem, iar dacă nu mai putem ieșim de pe teren rupți. Știam cât de important este acest meci și ne bucurăm că am reușit să câștigăm, aici s-a făcut diferența.

Nu am simțit că avem de luat o revanșă, era un meci nou, mult mai important decât cel dinainte. Am venit aici să câștigăm și suntem foarte fericiți că ne-am îndeplinit obiectivul.

Muncim la fiecare antrenament, mai avem puțin și sperăm ca la final să ne bucurăm cât mai frumos", a spus Adrian Șut la finalul meciului.

CFR Cluj - FCSB, 1-0

CFR Cluj a pierdut al doilea meci consecutiv acasă în play-off. FCSB a câştigat toate cele patru partide din play-off.

În meciurile directe din sezonul regulat, FCSB s-a impus cu 1-0 acasă, iar meciul de la Cluj-Napoca s-a terminat nedecis, 1-1.