A dat eroare "schema Florinel". Două modificări făcute la pauză de FCSB, în meciul cu FCU Craiova

Fotbal intern Florinel Coman
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2022, 21:00
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2022, 21:21

Florinel Coman a fost trimis de Mihai Pintilii atacant de careu încă din startul meciului FCSB - FCU Craiova, din etapa a 24-a.

După un prim act șters, în care oltenii au intrat la cabine cu avans, scor 1-0, Mihai Pintilii, tehnicianul FCSB-ului, l-a înlocuit pe Coman cu Valentin Gheorghe. Antrenorul care l-a înlocuit pe bancă pe Toni Petrea, infectat cu Covid-19, a mai făcut o schimbare.

L-a trimis pe teren pe Ianis Stoica în locul lui Adrian Șut, iar fiul lui Pompiliu Stoica a trecut vârf.

Modificările s-au simțit imediat pe teren pentru că cei doi jucători trimiși de Pintilii au impulsionat atacul roș-albaștrilor.

După 14 minute scurse din actul secund, tehnicianul în vârstă de 37 de ani l-a trimis în teren și pe Claudiu Keșeru, în locul lui Vali Crețu, cel care a greșit la golul marcat de gruparea antrenată de Nicolo Napoli.

FCSB a jucat fără Florin Tănase, suspendat, iar banderola a fost purtată de Darius Olaru.