Anglia 2-0 Elvetia. Record SENZATIONAL pentru Rooney! Suedia 1-4 Austria, Macedonia 0-1 Spania. San Marino a dat gol dupa 14 ani. In poarta era dinamovistul Cerniauskas

UEFA Euro 2016 preliminariile Euro 2016 Fotbal extern
Live Blog

Preliminarii EURO 2016

Data publicarii: Marti 08 Septembrie 2015, 23:44
Data actualizarii: Marti 08 Septembrie 2015, 23:48

Urmarim AICI tot ce se intampla in meciurile din preliminariile pentru Campionatul European din 2016

23:47 08 Sep

Rezultatele finale ale meciurilor din aceasta seara:

23:38 08 Sep

Anglia castiga grupa de calificare desi mai sunt doua meciuri de jucat pana la finalul preliminariilor. 2-0, scor final cu Elvetia.

23:33 08 Sep
23:32 08 Sep
23:30 08 Sep
23:24 08 Sep
San Marino a marcat primul gol intr-un meci oficial dupa 14 ani! Nu, n-a fost Arlauskis in poarta. Fostul stelist a fost eliminat in minutul 50, cu 5 minute inainte ca Vitaioli sa inscrie. Golul a fost incasat de dinamovistul Cerniauskas.

Luxemburg - Belarus, in pericol sa nu se joace

BBC anunta ca meciul dintre Luxemburg si Belarus este in pericol sa nu se mai joace, dupa ce 16 fotbalisti luxemburghezi au ajuns la spital cu intoxicatii alimentare.

Acestia au mancat duminica la restaurantul hotelului in care lotul a fost cazat la Minsk.

Din lotul de 20, doar 4 fotbalisti sunt apti de joc.

10:57 08 Sep