Super apariție pe Parc des Princes! Ed Sheeran, prezent la meciul cu Manchester City, s-a fotografiat cu Leo Messi

Paris Saint-Germain Champions League Ed Sheeran Manchester City Fotbal extern Ed Sheeran
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 29 Septembrie 2021, 18:47
Data actualizarii: Miercuri 29 Septembrie 2021, 18:49

Paris Saint-Germain s-a impus cu 2-0 în meciul cu Manchester City de pe teren propriu.

Gruparea din capitala Franței a deschis scorul prin Gana Gueye, în minutul 8, iar în minutul 74, Leo Messi a înscris golul care a stabilit scorul final. A fost prima reușită a superstarului argentinian de la transferul său la Paris Saint-Germain, venită după o un schimb de pase cu Kylian Mbappe.

Meciul a fost cu atât mai special cu cât Messi a jucat împotriva lui Pep Guardiola, antrenorul alături de care a scris istorie la Barcelona.

• Leo Messi si Ed Sheeran

Prezență de lux pe Parc des Princes

În tribunele stadionului s-a făcut remarcat și unul dintre cei mai faimoși cântăreți la ora actuală, Ed Sheeran, cel care a fost alături de familie în loja VIP a șeicilor.

Mai mult, cântărețul a stat alături de ministrul Roxana Mărăcineanu, iar la finalul meciului a avut parte de un moment cu adevărat special. Britanicul, cunoscut pentru pasiunea pe care o are pentru fotbal, a mers și prin zona vestiarelor, iar acolo s-a întâlnit cu Leo Messi.

Cei doi au profitat de ocazie pentru a imortaliza momentul și au postat fotografia pe conturile de socializare. „O plăcere să te cunosc, Ed!”, a scris Leo Messi, în timp ce solistul a ținut să le mulțumească oficialilor din Paris.