FOTO ȘI VIDEO Șumudică a cedat după un conflict cu un fan! Staff-ul a intervenit pentru a-l calma

Marius Sumudica al raed Arabia Saudita Fotbal extern
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 09:14
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 09:14

Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a remizat pe terenul lui Al Feiha, scor 1-1, luni, în runda cu numărul 28 din campionatul Arabiei Saudite.

Scăpată deja de grijile retrogradării, Al Raed a deschis scorul în minutul 24 prin mijlocașul Damjan Djokovic, cel care a îmbrăcat timp de trei sezoaane și jumătate tricoul lui CFR Cluj. Gazdele de la Al Feiha au reușit egalarea cu 10 minute înainte de final, marcator fiind Aleksandar Trajkovski.

Marius Șumudică a intrat într-un conflict cu un suporter

Pe parcursul meciului de luni seară, Marius Șumudică s-a aflat și în mijlocul unui conflict. În mai multe filmări apărute pe rețelele sociale se observă cum antrenorul lui Al Raed se îndreaptă către tribună și gesticulează nervos, moment în care mai multe persoane din staff intervin, îl iau în brațe și încearcă să îl calmeze.

Publicația Goal susține că "Șumudică a intrat într-o altercație cu un suporter. Nu este pentru prima dată când antrenorul vorbește cu fanii". În imagini se observă cum un bărbat aflat în tribună se ridică în picioare și pare să îi reproșeze ceva lui Șumudică.

"Marius Șumudică a fost enervat de unul dintre fani la meciul cu Al Feiha. Camrele l-au filmat pe român când era foarte tensionat și s-a dus spre un suporter înainte ca persoanele din staff-ul tehnic să îl oprească", a scris și publicația arabă Akhbaar24.

Al Raed se află pe locul 9 în Arabia Saudită, cu 33 de puncte. Echipa lui Marius Șumudică mai are de disputat două meciuri în acest sezon, cu Al Khaleej (27 mai) și Al Hilal (31 mai).