Uzbekistan Amirbek Saidov Campionatul Mondial Under 17 Lazizbek Mirzaev Nationala Angliei Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 22 Noiembrie 2023, 12:49
Data actualizarii: Miercuri 22 Noiembrie 2023, 13:01

Turneul final se dispută în aceste zile în Indonezia.

Campionatul Mondial Under 17, care se defășoară în Indonezia, a ajuns la faza optimilor de finală.

Azi la prânz, pe Jakarta International Stadium, optimea Anglia - Uzbekistan a oferit un rezultat de-a dreptul șocant: 2-1 pentru asiatici, care s-au calificat astfel în sferturile Mondialului!

Amirbek Saidov a deschis scorul în minutul 4, englezii au egalat prin Joel Tshsanga Ndala de la Manchester City (35), iar Lazizbek Mirzaev a înscris golul victoriei pentru Uzbekistan în minutul 67.

Au fost 14 minute de prelungire după '90, dar scorul a rămas 2-1 pentru uzbeci!