Primul punct după patru înfrângeri consecutive în campionat. Galatasaray, mai aproape de retrogradare decât de cupele europene

Galatasaray Alanyaspor Super Lig Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2022, 17:03
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2022, 17:31

Galatasaray trece printr-o perioadă dificilă în campionatul Turciei, aflându-se în a doua parte a clasamentului după 24 de etape.

Galatasaray a obținut un rezultat de egalitate în etapa 24 din Super Lig, 1-1 în deplasarea cu Alanyaspor.

Scorul a fost deschis de gazde în minutul 39, prin Eduardo, iar rezultatul final a fost stabilit două minute mai târziu datorită reușitei lui Akturkoglu.

Alexandru Cicâldău a fost titular pentru Galatasaray, în timp ce Olimpiu Moruțan a fost introdus pe teren în minutul 82.

După această partidă, Galatasaray a rămas pe locul 13 în campionat, cu 28 de puncte, însă poate fi întrecută de Goztepe dacă obține o victorie. Pe primul loc retrogradabil se află Antalyaspor, cu 24 de puncte, dar un meci în minus.

Alexandru Cicâldău, în atenția fanilor lui Galatasaray

În ultimele săptămâni, internaționalul român nu a mai reușit să joace la un nivel ridicat, motiv pentru care fanii au început să-și piardă răbdarea cu mijlocașul român.

Pe rețelele de socializare au apărut mai multe mesaje în care este criticată prestația lui Cicâldău, inclusiv cea din meciul din etapa 24.