VIDEO Numai el putea să facă asta! Cum și-a felicitat Balotelli colegul care marcase împotriva lui Galatasaray

Mario Balotelli Adana Demirspor Galatasaray Super Lig Yunus Akgun Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 22 Decembrie 2021, 13:57
Data actualizarii: Miercuri 22 Decembrie 2021, 14:02

Adana Demirspor a câștigat aseară cu 2-0 meciul cu echipa lui Cicâldău și Moruțan.

Cu Mario Balotelli titular, Adana Demirspor s-a impus cu 2-0 aseară în fața lui Galatasaray Istanbul, la care au jucat din primul minut Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan.

Galata, îngenuncheată de propriul jucător, care este împrumutat la Adana Demirspor

Autorul golurilor a fost tânărul Yunus Akgun (21 de ani), un internațional de tineret turc împrumutat chiar de la Galatasaray! El a marcat ”dubla” în doar cinci minute și a adâncit criza echipei lui Fatih Terim, care a ajuns pe poziția a 11-a în Super Lig.

Momentul partidei l-a oferit însă Mario Balotelli, care, după primul gol, l-a felicitat pe Yunus Akgun cu un șut în cap!