Pirlo a vorbit despre despre Radu Dragusin, dupa ce l-a titularizat in meciul cu Genoa! Ce a spus italianul! "Si-a demonstrat calitatile!"

radu dragusin Italia juventus pirlo Fotbal extern Pirlo a vorbit despre despre Radu Dragusin, dupa ce la titularizat in meciul cu Genoa! Ce a spus italianul despre tanarul fundas! "Si-a demonstrat calitatile!"
Data publicarii: Joi 14 Ianuarie 2021, 09:59
Data actualizarii: Joi 14 Ianuarie 2021, 12:15

Radu Dragusin a fost titular pentru prima data la Juventus in victoria cotra lui Genoa, scor 3-2, din optimile Cupei Italiei.

Dupa meci, Pirlo a vorbit frumos despre Dragusin si a declarat ca este un jucator interesant care si-a demonstrat abilitatile. Italianul are incredere in el, dupa ce vara trecuta a decis sa il aduca pentru prima data la antrenamentele echipei de seniori.

"Dragusin a debutat pentru noi in Champions League, apoi a mai jucat 20 de minute si in Serie A contra celor de la Genoa. E un jucator foarte interesant, care si-a demonstrat calitatile", a spus Andrea Pirlo, conform Football Italia.

Dragusin a debutat pentru Juventus intr-o partida din grupele Champions League, impotriva lui Dinamo Kiev, scor 3-0. Pentru tanarul fundas roman au urmat si primele minute in Serie A, in urma cu o luna, intr-o victoria impotriva lui Genoa, scor 3-1.