VIDEO Nu mai există echipe mici? Cu Haaland în prim plan, Norvegia a zdrobit-o pe Armenia, după ce a marcat de nouă ori

Norvegia Albania Erling Haaland Fotbal extern
Data publicarii: Marti 29 Martie 2022, 22:38
Data actualizarii: Miercuri 30 Martie 2022, 08:24

După ce a ratat calificarea la Cupa Mondială, Norvegia a profitat de pauza competițională și a jucat un meci amical cu Armenia.

Revenit după mai multe accidentări care l-au ținut departe de teren în ultimele luni, inclusiv în preliminariile pentru Mondialul din Qatar, Erling Haaland s-a revanșat în partida cu Armenia, câștigată cu 9-0.

Starul celor de la Borussia Dortmund a marcat de două ori și a oferit un assist în prima repriză. La pauză, Haaland a fost înlocuit cu Sorloth, acuzând o accidentare după cea de-a doua reușită, atunci când a fost călcat pe gleznă de un adversar.