Messi, BLESTEMAT sa nu castige trofee cu nationala! Argentina, ELIMINATA de la Copa America de Uruguay-ul lui Forlan si Suarez!

Argentina Leo Messi Uruguay Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 17 Iulie 2011, 07:49
Data actualizarii: Duminica 17 Iulie 2011, 07:50

Prima Campioana Mondiala din istorie s-a calificat in semifinalele la Copa America dupa ce a eliminat tara gazda!

Perez si Higuain au marcat in primele 20 de minute ale meciului din sferturile Copa America iar scorul a ramas acelasi pana la penalty-uri! Chiar si asa, meciul nu a fost lipsit de evenimente, Perez(39') si Mascherano(87') primind cartonas rosu!

In ciuda faptului ca au fost in superioritate numerica mai bine de o repriza, argentinienii nu au reusit sa marcheze iar meciul a ajuns la penalty-uri! Muslera a aparat penalty-ul decisiv al lui Carlito Tevez iar Uruguay s-a calificat in semifinale. Acolo o va intalni pe Peru, cei care s-au calificat dupa 2-0 cu Columbia lui Dayro Moreno!

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PENALTY-URILE!