Meci NEBUN pentru Reghe in Cupa Emiratelor Arabe Unite! Erau condusi cu 2-0 inca din minutul 4. Ce s-a intamplat in prelungiri

Laurentiu Reghecampf Al Wahda Dibba Fotbal extern
Data publicarii: Joi 22 Martie 2018, 20:49
Data actualizarii: Joi 22 Martie 2018, 21:27

Al Wahda s-a califcat in finala Cupei Emiratelor Arabe Unite dupa un meci thriller.

Laurentiu Reghecampf a ajuns in finala Cupei Emiratelor Arabe Unite dupa 4-3 cu Dibba. Dupa ce in tur Al-Wahda a castigat cu 4-2, formatia lui Reghecampf s-a vazut condusa cu 2-0 inca din minutul patru, dupa dubla reusita de Rodolfo.

Pana la pauza, Al Wahda a egalata prin reusitele lui Tabliabue si Batna.

Dupa pauza,  Dibba a trecut din nou la conducere prin golul marcat de Sanad Ali. Eroul lui Al Wahda a fost Tagliabue. Acesta a mai punctat de doua ori in minutele 90 si 90+4, iar formatia lui Reghecampf s-a impus cu 4-3 si 8-5 la general.

In finala, Al Wahda va intalni invingatoarea disputei dintre Al Wasl si Shabab Al Ahli Dubai.