VIDEO Marius Șumudică, spectacol la conferința de presă după victoria cu Malatyaspor: "Cred că sunt popular în Turcia"

Marius Sumudica Malatyaspor Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 21:50
Data actualizarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 22:00

Malatyaspor s-a impus cu 2-0 în etapa a noua din campionatul Turciei, în deplasare, cu Adana Demirspor.

Meciul reprezintă debutul oficial al lui Marius Șumudică pe banca tehnică a celor de la Malatyaspor. Golurile pentru gazde au fost marcate de Tetteh (minutul 36) și Deli (autogol, minutul 55).

La conferința de presă la care a participat după partidă, Mariuș Șumudică a făcut primele declarații despre revenirea în Turcia și despre obiectivele pe care le are alături de echipa pe care o antrenează.

"Scopul meu este să practicăm un fotbal frumos. Să îi ajut pe jucători să se dezvolte. Să îi fac fericiți pe oamenii din Malaty. Deoarece au suferit foarte mult în ultimii doi ani. Astăzi este un cadou de la Șumudică pentru oamenii din Malatya. 3 puncte.

Mă simt foarte bine în Turcia. Nu m-aș fi întors dacă nu m-aș fi simțit apreciat. Fanii de la echipele adverse fac poze cu mine. Cred că sunt popular în Turcia.", a declarat Marius Șumudică după meci.

Această victorie vine după cinci eșecuri consecutive în competiția internă, iar cele trei puncte obținute pe terenul celor de la Adana Demirspor o urcă pe Malatyaspor pe poziția a 16-a, cu nouă puncte.