VIDEO Marius Șumudică, debut victorios într-un meci oficial. Malatyaspor, succes după cinci eșecuri consecutive în campionat

Malatyaspor Adana Demirspor Marius Sumudica Turcia Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 20:49
Data actualizarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 20:54

Malatyaspor s-a impus cu 2-0 în etapa a noua din campionatul Turciei, în deplasare, cu Adana Demirspor.

Meciul reprezintă debutul oficial al lui Marius Șumudică pe banca tehnică a celor de la Malatyaspor. Golurile pentru gazde au fost marcate de Tetteh (minutul 36) și Deli (autogol, minutul 55).

Această victorie vine după cinci eșecuri consecutive în competiția internă, iar cele trei puncte obținute pe terenul celor de la Adana Demirspor o urcă pe Malatyaspor pe poziția a 16-a, cu nouă puncte.

Șumudică i-a cucerit pe suporterii lui Malatyaspor

Malatyaspor are suporterii care știu fotbal și iubesc acest sport. Ei merită mult mai mult decât ce au trăit în ultimele două sezoane. Voi da tot ce am mai bun pentru a mă asigura că merg acasă fericiți după meciuri și vor sărbători victoriile alături de familiile lor”, a declarat Marius Șumudică pentru NTVSpor.

De-a lungul carierei, antrenorul le-a mai pregătit în Turcia pe Kayserispor, Gaziantep și Rizespor.