Man City - Liverpool, Salah si Mane au "ucis-o" pe campioana Angliei! Sir interminabil de penalty-uri la Man United - Milan

Manchester City AC Milan Liverpool Man City Liverpool Manchester United Fotbal extern Man City - Liverpool, Salah si Mane au "ucis-o" pe campioana Angliei! Sir interminabil de penalty-uri la Man United - Milan
Data publicarii: Joi 26 Iulie 2018, 10:40
Data actualizarii: Joi 26 Iulie 2018, 10:44

Victorii pentru Juve, Liverpool si Tottenham la International Champions Cup.

Juventus Torino, Liverpool si Tottenham Hotspur au obtinut victorii, miercuri, in turneul de fotbal International Champions Cup, in timp ce Benfica Lisabona si Manchester United au castigat la loviturile de departajare.

Juventus a invins-o pe Bayern Munchen cu 2-0, la Phildelphia, prin golurile lui Andrea Favilli (32, 40).

La Pittsburgh, Borussia Dortmund si Benfica au terminat la egalitate, 2-2, dupa 90 de minute, lusitanii impunandu-se la loviturile de departajare cu 4-3. Borussia a avut 2-0, prin golurile lui Maximilian Philipp (20, 22), dar Benfica a revenit dupa pauza, gratie reusitelor lui Andre Almeida (51) si Alfa Semedo (69).

Campioana Angliei, Manchester City, a fost intrecuta de Liverpool cu 2-1, in East Rutherford. Echipa antrenata de Pep Guardiola a deschis scorul prin internationalul german Leroy Sane (57), dar ''cormoranii'' au egalat prin egipteanul Mohamed Salah (63), senegalezul Sadio Mane marcand golul victoriei din penalty in minutele aditionale (90+4).

La San Diego, AS Roma a fost invinsa clar de Tottenham Hotspur, cu 4-1. ''Giallorossi'', care au pierdut cativa jucatori importanti in aceasta vara (portarul Allison, mijlocasul Nainggolan) si au ratat transferul brazilianului Malcom, au reusit sa deschida scorul prin Patrik Schick (3), dar londonezii au inscris de patru ori, prin Fernando Llorente (9, 18) si Lucas Moura (28, 44).

AC Milan si Manchester United au incheiat la egalitate, 1-1, dupa 90 de minute, la Carson (California), dar echipa antrenata de Jose Mourinho a castigat la loviturile de departajare cu 9-8. Chilianul Alexis Sanchez, care a fost aproape sa rateze turneul american din cauza neacordarii vizei, a deschis scorul pentru United, dar Suso (15) a egalat.