VIDEO John Kennedy a calificat-o pe Fluminense în finala Copa Libertadores! Golurile decisive pentru Marcelo & Co., în ultimele 10 minute

John Kennedy Copa Libertadores Fluminense Internacional Porto Alegre marcelo Fotbal extern
Data publicarii: Joi 05 Octombrie 2023, 17:46
Data actualizarii: Joi 05 Octombrie 2023, 17:48

Fluminense a eliminat-o cu mari emoții în semifinale pe Internacional, după 2-2 în tur și 2-1 în retur.

Fluminense, echipa lui Marcelo, s-a impus în semifinala cu Internacional Porto Alegre (2-1 după 2-2 în prima manşă) şi s-a calificat în finala Cupei Libertadores.

Condusă de fosta vedetă a lui Real Madrid, Marcelo, Fluminense s-a calificat în finala Copa Libertadores după ce a câştigat returul semifinalei cu Internacional Porto Alegre, scor 2-1.

Marcelo, John Kennedy și golgheterul German Cano sunt vedetele echipei

Victoria în deplasare a fost obţinută pe final de meci (Gabriel Mercado a deschis scorul în minutul 10 pentru Internacional), graţie reușitelor lui John Kennedy (minutul 81) şi German Cano (minutul 87), ultimul fiind golgheterul echipei.

German Cano, un atacant argentinian în vârstă de 35 de ani (80 de goluri în 118 meciuri pentru Fluminense), este cel mai bun marcator al competiţiei în acest sezon (12 reușite), scrie news.ro.

John Kennedy, un atacant brazilian în vârstă de 21 de ani, poartă un nume celebru, cel al președintelui american asasinat în 1963.

Adversara lui Fluminense din finală va fi Boca Juniors sau Palmeiras

Oamenii lui Eduardo Coudet vor întâlni învingătoarea meciului dintre brazilienii de la Palmeiras şi argentinienii de la Boca Juniors, care se întâlnesc joi, după un 0-0 în prima manşă.

Finala va avea loc pe stadionul Maracana din Rio de Janeiro, pe 4 noiembrie.