VIDEO EXCLUSIV Încă un trofeu pentru trupa lui Pep Guardiola! Manchester City, câștigătoare fără emoții a Campionatului Mondial al Cluburilor

Manchester City Al Ahly Campionatul mondial al cluburilor Fluminense Urawa Red Diamonds Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 21:51
Data actualizarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 21:54

Manchester City - Fluminense a fost finala Campionatului Mondial al Cluburilor, LIVE pe VOYO.

Manchester City - Fluminense 4-0

Final de meci!

Minutul 88 - GOOOL Manchester City! Matheus Nunes a driblat mai mulți adversari, a pasat în interiorul careului lui Julian Alvarez, care a finalizat cu un șut spectaculos la colțul lung.

Minutul 72 - GOOOL Manchester City! Julian Alvarez îi pasează lui Phil Foden în careu, care șutează direct, fără replică pentru portarul advers.

Minutul 27 - GOOOL Manchester City! Foden avansează în careu, șutează spre poarta adversă, iar mingea este deviată de Nino în poartă.

Minutul 1 - GOOOL Manchester City! Julian Alvarez deschide scorul în primele secunde ale meciului, profitând de mingea respinsă după șutul lui Ake.

A început partida!

Marea finală Manchester City - Fluminense începe la ora 20:00 pe stadionul ”King Abdullah Sports City” din Jeddah, Arabia Saudită.

Din 2012 numai echipele dn Europa au câștigat Campionatul Mondial al Cluburilor

Echipele europene au câştigat trofeul în fiecare an cu începere din 2012, când Corinthians o învingea pe Chelsea în finală.

În semifinale, brazilienii de la Fluminense au trecut de Al Ahly (Egipt) cu 2-0, în timp ce Manchester City a învins lejer Urawa Red Diamonds (Japonia), scor 3-0.