"Humilhação nacional!" Portugalia, fara Ronaldo, dar cu starurile Pepe si Nani, distrusa pe teren propriu! Ce s-a intamplat: VIDEO

Data publicarii: Luni 08 Septembrie 2014, 08:52
Data actualizarii: Luni 08 Septembrie 2014, 09:06

Portugalia a inceput cu stangul preliminariile pentru EURO 2016. Fara Ronaldo, insa cu vedetele Pepe, Coentrao, Moutinho si Nani in teren, nationala antrenata de Paulo Bento a pierdut pe teren propriu in fata Albaniei, intr-unul dintre socurile serii.

Umilinta nationala. Cam asta au strigat la unison jurnalistii de la Lisabona dupa ce nationala Portugaliei a cedat pe teren propriu in fata unei selectionate mult mai slab cotate, Albania.

Cu o echipa din care fac parte, ce-i drept, si jucatori care evolueaza la echipe importante din Europa, insa nu chiar in elita, vezi Lorik Cana (Lazio), Etrit Berisha (Lazio) si Taulant Xhaka (Basel), Albania lui Gianni De Biasi, antrenor care a mai trecut pe la Torino, Levante sau Udinese, insa in "reprize" scurte, a produs prima mare surpriza a preliminariilor, invingand la Aveiro cu 1-0.

Favorita a Grupei I de calificare, grupa din care mai fac parte Danemarca, Serbia si Armenia, Portugalia pare sa aiba o viata mult mai grea decat credeau fanii lusitani.

Unicul gol al partidei de aseara a fost marcat de Bekim Balaj, fotbalist la Slavia Praga, in minutul 52 al partidei.

VIDEO - REZUMATUL MECIULUI ESTE AICI

In celalalt meci al grupei, disputat aseara, Danemarca a invins Armenia cu 2-1. Golurile au fost marcate de Hojbjerg si Kahlenberg, pentru danezi, respectiv Mkhitaryan pentru oaspeti.