FOTO ȘI VIDEO Haos la meciul lui Șahtior Donețk: întrerupere de peste o oră, jucători adăpostiți la vestiare și pauză de doar cinci minute!

Sahtior Donetk Bohdan Mykhaylichenko Mykhaylo Mudryk Oleksandria razboiul din Ucraina Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 11:24
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 11:24

Echipa ”minerilor” a jucat la Lvov cu Oleksandria într-o partidă din campionatul Ucrainei.

Meciul Şahtior Doneţk – Oleksandria, din prima ligă ucraineană, a fost întrerupt, sâmbătă, deoarece la Lvov s-au declanşat sirenele antiaeriene, relatează BBC, preluat de news.ro.

În momentul întreruperii, scorul era 1-0 pentru Oleksandria. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2 (Bohdan Mykhaylichenko '42 și Mykhaylo Mudryk '82, respectiv Andriy Tsurikov '5 și Oleksandr Demchenko '86).

Fotbalul din Ucraina și pericolul permanent al războiului declanșat de Rusia

Potrivit clubului ucrainean, sirenele au răsunat aproape o oră şi pauza dintre cele două reprize ale meciului a fost redusă la cinci minute din cauza întreruperii cauzate de sirene, mai precizează sursa citată.

În Ucraina meciurile din campionatul intern s-au reluat în august, în ciuda pericolului constant legat de ofensiva militară a Rusiei.

Foto și video: FC Shakhtar