GENIAL! Cea mai tare poveste din fotbal! A plecat la spital, a revenit la pauza si a marcat de 3 ori! Ziua cand ZEII au fost cu el:

Barcelona Elvetia Jonathan Soriano Red Bull Salzburg Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 16:00
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 16:00

Zi impresionanta pentru unul dintre cei mai buni jucatori din Elvetia.

Jonathan Soriano a avut cel mai tare moment din viata. I-a spus antrenorului ca nu poate juca pentru Red Bull Salzburg, in meciul cu RZ Pellets.

Sotia sa insarcianta era la spital, unde urma sa nasca. Asa ca meciul a inceput fara el, iar dupa prima repriza era deja 2-2, se marcasera patru goluri.

Apoi Soriano a revenit de la spital, imediat dupa ce sotia lui a nascut un baiat. Ajuns la stadion la pauza, Soriano a cerut sa joace, asa ca a intrat si a marcat de trei ori!

Fostul jucator al Barcei a inscris in minutul 50, 76 si 87, iar scorul final a fost 6-2 pentru Red Bull!