VIDEO Francezul împrumutat de FCSB în Serie B, lăudat de italieni: "Singurul care arată ceva!"

Malcom Edjouma FCSB SSC Bari Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 10:37
Data actualizarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 10:42

Bari a suferit o nouă înfrângere vineri seară, pierzând cu 1-2 pe teren propriu în fața echipei Cremonese în etapa a 32-a din Serie B.

Malcom Edjouma, jucător împrumutat de la FCSB, a intrat pe teren în minutul 68 și a reușit să reducă din diferență în prelungiri, cu un gol spectaculos.

Edjouma a avut o prestație consistentă, fiind unul dintre puținii jucători ai lui Bari care s-au ridicat la nivelul meciului. Golul său a fost o mică bijuterie, un voleu imparabil din afara careului, însă nu a fost de ajuns.

Bari se află acum pe locul 14 în clasament, la doar 4 puncte de zona retrogradării. Lupta pentru evitarea retrogradării se anunță a fi una acerbă în acest final de sezon.

Edjouma, o speranță pentru Bari

"Edjouma a intrat cu spiritul și atitudinea potrivite și a fost recompensat cu un gol", a scris cei de la Tuttobari, adăugând: "În acest moment, pare o opțiune mai bună decât Lulic și alții."

Edjouma a fost transferat de Bari sub formă de împrumut de la FCSB în vara anului trecut. Ținut pe bară la început, el a reușit să se impună în cele din urmă în echipa lui Bari, devenind unul dintre cei mai importanți jucători ai echipei.

Două goluri și o pasă decisivă a reușit Malcom Edjouma în cele 21 de meciuri în care a îmbrăcat tricolul Rapidului.

750.000 de euro este cota de piață a mijlocașului defensiv, potrivit site-urilor de specialitate.