Marius Sumudica Gaziantepspor Trabzonspor Fotbal extern FABULOS! "Boss, opreste macelul!" :) Sumudica i-a dat indicatii unui adversar in meciul pierdut de Gaziantep! FOTO
Data publicarii: Duminica 20 Octombrie 2019, 10:59
Data actualizarii: Duminica 20 Octombrie 2019, 11:05

Gaziantep a pierdut, scor 4-1 in deplasare cu Trabzonspor.

Gaziantep Gazisehir, echipa antrenata de romanul Marius Sumudica, a pierdut la scor in etapa a 8-a a campionatului Turciei. Gaziantep a luat 4 goluri de la Trabzonspor. Meciul s-a incheiat 4-1.

Sturridge a deschis scorul pentru Trabzon in minutul 9, din pasa norvegianului Sorloth, care a marcat si in Romania 1-1 Norvegia. Acelasi Sorloth a iesit apoi la rampa si a facut 2-0. Jefferson a redus din diferenta in minutul 54, dar finalul de meci le-a apartinut tot celor de la Trabzon, care au punctat prin Jose Sosa (76) si Yusuf Sari (81).

• FABULOS! Boss, opreste macelul! :) Sumudica i-a dat indicatii unui adversar in meciul pierdut de Gaziantep! FOTO

La un moment dat, camerele l-au surprins pe Sumudica cum ii spunea ceva unui adversar, dupa care l-a luat in brate.

Tot in aceasta partida, Sumudica a mai luat un cartonas galben, al 4-lea din acest sezon si ajunge la 4 cartonase galbene in 8 meciuri.

Gaziantep se afla pe locul 11 in clasamentul din Turcia cu 11 puncte dupa 8 etape. Dupa victoria de aseara, Trabzonsport este noul lider in campionatul din Turcia, cu 15 puncte.