"Eu am facut toate transferurile!" A gasit baghetas magicas? :) Declaratie SENZATIONALA a lui Sumudica dupa ce a DISTRUS liderul din Turcia! Ce spune antrenorul roman dupa ce Maxim a reusit o dubla la debut

Marius Sumudica Alex Maxim Gaziantep Fotbal extern "Eu am facut toate transferurile!" A gasit baghetas magicas? Declaratie SENZATIONALA a lui Sumudica dupa ce a DISTRUS liderul din Turcia! Ce spune antrenorul roman dupa ce Maxim a reusit o dubla la debutul sau la
Data publicarii: Duminica 02 Februarie 2020, 17:42
Data actualizarii: Duminica 02 Februarie 2020, 17:47

Vezi aici golurile marcate de Alex Maxim.

Echipa antrenata de Marius Sumudica, Gaziantep Gazisehir, s-a impus cu scorul de 5-1 pe teren propriu in meciul cu liderul din Turcia, Sivasspor. Alexandru Maxim a reusit o dubla la debutul pentru turci. Acesta a marcat in minutele 4 si 44 ale partidei si a fost decisiv si la golul marcat de Demir din minutul 39. La finalul partidei, Marius Sumudica a oferit o declaratie euforica si este multumit de faptul ca l-a adus pe maxim.

"Ii stiam pe cei doi jucatori veniti acum. Au trecut repede peste adaptare. Asta s-a vazut in meciul nostru. Ne asteapta o seara frumoasa. Il stiam pe Maxim dinainte. Suntem o familie aici si asta s-a vazut azi. Nu ma asteptam la un asemenea rezultat. Eu am facut toate transferurile. Sunt un castigator", a declarat Marius Sumudica la finalul partidei cu Sivasspor.

In urma acestei victorii, Gazientep a urcat pe locul 9 in Turcia cu 27 de puncte dupa 20 de etape.